درباره گروه صنعتی منجمد
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
تونل انجماد
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵

سردخانه :

یکی از کارهای عمده گروه صنعتی منجمد مشاوره و امکان سنجی احداث سردخانه طراحی و ساخت انواع سردخانه های زیرصفر و بالای صفراین مجموعه با استفاده از بهترین ساندویچ پانلهای تولیدی با دانسیته ۴۰ واقعی –انواع درب های تولید با یراق آلات ترکیه ای (قفل ها-لولا ها و یراق درب های کشویی سردخانه) سعی در تولید سردخانه های زیرصفر و بالای صفر با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت را دارد.

سردخانه سردخانه

 

-سردخانه ثابت فریونی

سیستم های برودتی فریونی از پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم های برودتی در ایران می باشند.

این نوع سیستم ها که اغلب برای سردخانه های با ظرفیت اسمی پایین مورد استفاده قرار می گیرند (معمولا ظرفیت اسمی تا ۳۰۰۰ تن ) ، سیستم هایی هستند که برای ابعاد کوچکتر سردخانه های نگه داری بسیار مناسب تر می باشند و در این حوزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

سردخانه های نگه داری انواع مواد غذایی و لبنیات – دارو – خشکبار – میوه جات – سبزی و صیفی جات – فرآورده های دامی منجمد و هر آن چیز که نیاز به دمای مشخص و اتمسفری کنترل شده دارد را می توان با سیستم برودتی فریونی اجرا نمود.

دلیل و یا دلایل این استفاده نیز بسیار روشن است.از جمله مهم ترین دلایل محبوبیت و پرکاربرد بودن این نوع سیستم می توان به ۱ – تولید بار برودتی بهتر و بیشتر (در محدوده ی ابعاد و ظرفیت اسمی مشخص) نسبت به دیگر گاز های برودت زا ۲ – اقتصادی و به صرفه بودن استفاده از این نوع سیستم برودتی (در محدوده ابعاد و ظرفیت اسمی مشخص ) و بسیاری دلایل دیگر اشاره کرد.

همین دلایل باعث شده تا گاز فریون و سیستم های برودتی مبتنی بر گاز فریون در بسیار از کالاهایی که هر روزه با آن ها مواجه هستیم مورد استفاده قرار گیرد.

کولر های گازی خانگی – سردخانه های متحرک و کانکسی – تونل های انجماد – آیس بانک ها و حتی یخچال های خانگی و صنعتی ویترینی و ده ها وسیله پرکاربرد در زندگی بشر با استفاده از سیستم برودتی فریونی کار می کنند.

صنعت سردخانه نیز از این مزایای بسیار زیاد گاز فریون غافل نبوده و همیشه سیستم برودتی فریونی برای سرمایه گذاران این صنف از اولویت های انتخاب بوده و هست.

 

-سردخانه های آمونیاکی

بنا به تعریف سیستم مبرد سردخانه ای که با گاز آمویناک مبادرت به گرما گیری و ایجادسرما نمایید را سردخانه آمونیاکی میگویند .

قالبا سردخانه های بیش از ظرفیت ۵۰۰۰ تن و در مواقعی به واسطه نوع طراحی سردخانه و سالن ها در ظرفیت پایین تر نیز استفاده میشود .