اسلیم پک
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵
درب سردخانه
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵

ساندویچ پانل از جمله مصالح سبکی است که در سال های اخیر جایگزین مصالح قدیمی شده است. از جمله برتری های ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی عایق، مقاوم ، ضد زلزله بودن و ظاهر شکیل آن است.

ساندویچ  را می توان اینگونه تعریف کرد که ساختاری سبک و مرکب دارد که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد.

ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف دارد برخی از این کاربردها عبارتند از: ساخت کانکس، کانتینر، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بار انداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی،ساختمان های اداری  و تجاری و کلیه سازه ها و ساختمان ها با کاربردهای گوناگون میباشد.

از مزایا و ویژگی های استفاده از ساندویچ پانل می توان به مواردی چون:

– قابلیت کاهش انتقال حرارت

– قابلیت کاهش انتقال صوت

– قابلیت کاهش انتقال رطوبت

– قابلیت اشتعال بسیار پایین

  • بصرفه بودن و قیمت بسیار پایین تر نسبت به سایر مصالح

نصب و راه اندازی آسان و در مدت زمان کوتاه

  • استفاده جهت معماری هایی با طرح های خاص

  • سبک بودن

  • انواع رنگبندی برای هر سلیقه

قابلیت انعطاف‌پذیری بالا

  • قابلیت شستشوی سریع و آسان۵-

قابلیت استفاده مجدد در پروژه های دیگر

و مزایای بسیار دیگر …

ساندویچ پنل ها به دو گروه دیواری و سقفی تقسیم می شوند :

ساندویچ پانل دیواری

جهت پوشش دیوار می باشد و از ورق هایی که ما بین آنها فوم تزریق شده ساخته شده است.
کاربرد این پنل ها در کانکس ها ،انواع سردخانه ها و در دیواره های سالن ها و یا کارخانجات صنعتی می باشد که دارای عرض ۱٫ متر و ضخامت ۸ الی ۲۰سانتیمتر است.

.

ساندویچ پانل سقفی

این نوع از ساندویچ پانل ها تقریبا شبیه پانل های دیواری بوده ولی دارای ضریب حرارتی پایینی نسبت به آنها می باشد.ضخامت این پانل های نیز ۴ الی ۲۰ سانتیمتر با عرض مفید ۱/۸متر بوده و نوع فوم تزریقی ساندویچ پانل سقفی نیز پلی یورتان می باشد .همچنین در برابر رشد گیاهان و قارچ ها بسیار مقاوم است.